חדשות

"פורייה": ד"ר גיא רוזן יצטרף למערך הקרדיווסקולרי ויסייע לפתח שירות לטיפול בפרפור פרוזדורים

"פרפור פרוזדורים נפוץ מאוד באזור הצפון בשל שכיחות גבוהה של גורמי סיכון באוכלוסיית האזור, לכן אני חש תחושת שליחות גדולה לפתח את השירות הזה דווקא כאן", אמר ד"ר רוזן

ד"ר גיא רוזן (צילום: "פורייה")

המרכז הרפואי על שם פדה בפורייה הודיע אתמול (א') על הצטרפותו של ד"ר גיא רוזן לצוות המערך הקרדיווסקולרי. ד"ר רוזן יסייע לפתח שירות ייעודי ומקיף לסובלים מפרפור פרוזדורים - הפרעת קצב הלב השכיחה ביותר בקרב מבוגרים.

ד"ר רוזן (40) למד רפואה באוניברסיטת בן-גוריון והתמחה ברפואה פנימית ובקרדיולוגיה ב"שיבא". בשלוש וחצי השנים האחרונות עבד בבית החולים הכללי של מסצ'וסטס המסונף לאוניברסיטת הרווארד, בו התמחה באבחון ובטיפול בהפרעות קצב הלב.

עם הצטרפותו ל"פורייה" אמר ד"ר רוזן: "התרשמתי מהמהפכה שעובר המערך הקרדיווסקולרי בשנים האחרונות בהובלת מנהלו פרופ' עופר אמיר. נבנה כאן מערך הבולט באיכות האנושית ובמקצועיות גבוהה. היו לי הצעות מבתי חולים שונים בארץ, אבל בחרתי ב'פורייה'". פיתוח השירות החדש ייעשה במסגרת היחידה להפרעות קצב הלב בניהולו של ד"ר איברהים מרעי.

ד"ר רוזן הוסיף: "פרפור פרוזדורים היא הפרעת קצב הלב השכיחה ביותר בעולם המערבי בכלל זה בישראל. היא מעלה סיכון לאירועים מוחיים ולתמותה ופוגעת באיכות החיים של הסובלים ממנה. המטרה בהקמת השירות החדש ב'פורייה' היא לאפשר מענה זמין למטופלים לאבחון, טיפול ומעקב. לשם כך תיפתח המרפאה הייעודית ויפותחו פעולות אבלציה (צנתור הכולל צריבה של מקור הפרעת קצב הלב) - שהינה הכלי היעיל ביותר כיום למניעת אירועי פרפור פרוזדורים".

בית החולים רכש לשם כך מערכות וציוד מתקדם, החדיש מסוגו בעולם. "אני מביא ל'פורייה' את הניסיון שצברתי במרכז רפואי מוביל באבלציות של פרפור פרוזדורים בארה״ב, שבו הושגו תוצאות מצוינות בטיפול במקרים המורכבים ביותר שהופנו אליו ובדגש על 'פרפור עיקש' החוזר ומתמיד למרות הטיפולים התרופתיים וצריבות קודמות", אמר ד"ר רוזן.

לדבריו, "פרפור פרוזדורים נפוץ מאוד באזור הצפון בשל שכיחות גבוהה של גורמי סיכון באוכלוסיית האזור. לכן אני חש תחושת שליחות גדולה לפתח את השירות הזה דווקא כאן".

ד"ר רוזן הוא דור שלישי ברפואה. אביו - ד״ר אלי רוזן - ושני סביו היו קרדיולוגים. רעייתו של רוזן היא ד"ר לביוכימיה.

נושאים קשורים:  חדשות,  ד"ר גיא רוזן,  פרופ' עופר אמיר,  ד"ר איברהים מרעי,  המרכז הרפואי "פורייה",  מינויים
תגובות
אנונימי/ת
04.09.2017, 21:25

לדבריו, "פרפור פרוזדורים נפוץ מאוד באזור הצפון בשל שכיחות גבוהה של גורמי סיכון באוכלוסיית האזור. לכן אני חש תחושת שליחות גדולה לפתח את השירות הזה דווקא כאן"......

זה בדיוק המקום לציין שבנוסף לאלקטרופיזיולוגים מוכשרים וציוד מתקדם אוכלוסיית הפריפריה משוועת לרפואה מונעת טובה.

04.09.2017, 22:21

ממש כך: פרפור פרוזדורים הוא ברוב המקרים תוצאה של גורמים ברי מניעה כמו מחלות נשימה, זיהומים, תרופות ועוד. אנו בצפון זקוקים לרפואת קהילה טובה, שתעזור בגמילה מעישון ומעודף פחמימות, בטיפול יעיל ומהיר בזיהומים חיידקיים, בהפחתת עודפי תרופות, באספקת מחולל חמצן ביתי בזמן וכו'