חדשות

למעלה מ-150 רופאי סוכרת השתתפו בערב עיון בעקבות כנס ה-EASD

ערב העיון להצגת העדכונים המרכזיים בכנס האיגוד האירופאי לסוכרת ואנדוקרינולוגיה נערך אתמול במרכז רבין בתל אביב

"היה ערב מרשים וחשוב בעיני מבחינה אקדמית. זוהי כבר מסורת, של ארגון ערב 'זרקור' בארץ על העדכונים החשובים מהכנסים המרכזיים בעולם בתחום הסוכרת ואני מאושר שהגיעו כמות כה גדולה של רופאים על מנת להתעדכן", כך סיכם פרופ' אברהם קרסיק, היו"ר המדעי של ערב הזרקור על הארועים המרכזיים בכנס - ה-EASD שנערך אמש בתל אביב.

לארוע, שאורגן זו השנה השלישית ברציפות על ידי יחידת הכנסים של מדיק, הגיעו למעלה משבעים רופאי סוכרת ואנדוקרינולוגיה בכירים, ושמונים נוספים השתתפו בשידור הישיר באינטרנט בו צפו מבתיהם וממספר מוקדי שידור בארץ.

לאחר דברי הברכה של פרופ' קרסיק שפתחו את הערב, הציגה ד"ר עופרי מוסינזון את מחקרי ה-SGLT2 המרכזיים שהוצגו בברצלונה לפני מספר ימים, בהרצאה תחת הכותרת - האם המחקרים החדשים מצדיקים שינוי בקוי ההנחיה? ד"ר ליאת ברזילי דיברה אחריה על הלקחים שעלו מהכנס האירופאי בטיפול באינסולין, ואילו ד"ר אביבית כהאן הציגה את הכיוונים החדשים שהוצגו בכנס ממחקרים אודות הטיפול ב-GLP1.
הרצאותו של פרופ' גיל ליבוביץ עסקה בטיפול בסוכרת סוג 1 - האם יש מקום לתוספת SGLT2? וד"ר יואל טולדנו הציג בהרצאה המסכמת חידושים נוספים מהכנס, מעבר למחקרים הקליניים שהוצגו קודם לכן.

תכני הכנס יועלו בקרוב במלואם לאתר דוקטורס אונלי.

נושאים קשורים:  EASD,  פרופ' אבי קרסיק,  עופרי מוסינזון,  יואל טולדנו,  פרופ' גיל ליבוביץ,  ליאת ברזילי יוסף,  ד"ר אביבית כהן,  כנסים
תגובות