חדשות

פרופ' אבישי אליס: "מערך בידוד כמו ב'שיבא' צריך להקים בכל עונת שפעת"

יו"ר האיגוד לרפואה פנימית מתוסכל מהזנחת מערך המחלקות הפנימיות: "אף אחד מהמפלגות לא מבינה באיזה משבר עמוק אנחנו שקועים - כולם מדברים על הקורונה, אבל העומס במחלקות הפנימיות נמשך"

"כולם מדברים על הקורונה אבל העומס במחלקות הפנימיות נמשך". כך אמר אתמול (א') פרופ' אבישי אליס, יו"ר האיגוד לרפואה פנימית של הר"י ומנהל מחלקה פנימית בבית החולים בילינסון בפתח תקווה, במסגרת סדרת ראיונות עם אישים שונים שקיים ynet לקראת הבחירות לכנסת.

לדברי פרופ' אליס, "הקיפאון הפוליטי גורם לכך שהדו"ח החשוב ביותר בתחום הבריאות שנעשה בשנים האחרונות בישראל מעלה אבק ולא מיושם". מדובר בדו"ח הוועדה שבראשה עמד פרופ' רן טור כספא ונועדה להציע פתרונות לשיפור הרפואה הפנימית. "הדו"ח", ציין פרופ' אליס, "כולל סדרה של המלצות שאם ייושמו, אזי בתוך חמש שנים לא יאושפזו עוד חולים במסדרונות המחלקות הפנימיות. אולם, כבר למעלה משנה שאין ממשלה שתיישם את ההמלצות הללו.

"אף אחת מהמפלגות", אמר עוד פרופ' אליס, "לא מבינה באיזה משבר עמוק אנחנו שקועים. כולם אחוזי תזזית מנגיף הקורונה, אבל שוכחים איפה החולים אמורים להתאשפז - במחלקות הפנימיות".

המצב הקשה במחלקות, סיפר עוד פרופ' אליס, שובר גם את הרופאים שמתלוננים על היחס שניתן לטיפול בקורונה אל מול העבודה השוטפת. "כמה כוח אדם הושקע בקבלת 15 אנשים עם נגיף קורונה שחזרו משיט תענוגות? מערך כזה, והרבה פחות מתוחכם, צריך היה להקים בכל בית חולים כבר לפני 1 בנובמבר האחרון ולקפל אותו בתחילת אפריל, כדי להתמודד עם המגיפה האמיתית: מגיפת שפעת החורף הגובה הרבה יותר קורבנות בשנה".

נושאים קשורים:  שפעת,  נגיף הקורונה,  פרופ' אבישי אליס,  מחלקות פנימיות,  בחירות 2020,  חדשות
תגובות
02.03.2020, 14:30

מעניין