קורונה בישראל

רופאי הקהילה דורשים תנאים מקדימים כדי לצלוח את תחלואת החורף והקורונה

רופאי משפחה ובכירים בקופות החולים תובעים פחות ביורוקרטיה ותוספת בדיקות ואשפוזי בית במסגרת ההיערכות לחורף והחיים לצד הקורונה

אשפוז ביתי. אילוסטרציה

הטיפול ביותר מ-31 אלף חולי קורונה במצב פעיל עכשווי – 98% מכלל החולים בישראל – הוא עתה באחריות קופות החולים. לקראת החורף הציגו רופאי משפחה בקהילה ומנכ"לי הקופות את תמונת המצב והתנאים שצריכים להתמלא כדי שהקופות יוכלו לתפקד כראוי בתקופה שבה יתנהלו החיים בארץ לצד הקורונה. כך מדווחת הבוקר (ד') של רוני לינדר מ"דה מרקר".

מהדיווח עולה כי נדרשים לשם כך ארבעה תנאים: אשפוזי בית של חולי קורונה במקום במחלקות פנימיות; הרחבת יכולת הבדיקות; שחרור עומסים ביורוקרטיים מרופאי המשפחה; ושיפור נוהל הטיפול במבודדי קורונה הזקוקים לטיפול רפואי.

בדיווח הובאו הפערים בעלויות האשפוז במחלקות בתי החולים אל מול אשפוז בית, הזול בהרבה. כן נמסר כי הקופות ביצעו פיילוטים שעסקו באשפוזי בית ורשמו הצלחות לפיהן ניתן להגדיל את היקפם. כמו כן, לקופות יכולת להרחיב את בדיקות הקורונה אך על מעבדות רוב הקופות יהיה להוסיף לשם כך מכשור ועובדים כך שעד סוף אוגוסט, לפי הערכת מנכ"לית "מאוחדת", סיגל רגב-רוזנברג המצוטטת בדיווח, הן יוכלו לבצע 80-60 אלף בדיקות ליום.

נציגי הקופות דרשו בנוסף לשחרר את רופאי המשפחה מעומסים ביורוקרטיים ולערוך שינוי בנהלים: מעבר מחובת אישור מרופא להחלמה לאישור על פי הצהרת חולה, תוספת כוח אדם לעיסוק בנושאי מנהלה שלא דורשים רופאים. כמו כן העלו את נושא הטיפול במבודדי בית, שהטיפול הרפואי בהם לא בהכרח קשור לקורונה וכיום הנוהל לגביו הוא סבוך ויקר.

נושאים קשורים:  רופאי משפחה,  קופות החולים,  אשפוז ביתי,  קורונה,  תחלואת חורף,  בדיקת קורונה
תגובות