חדשות

שנת מאסר לתושב נתניה שתקף רופא וכינה אותו "ערבי מלוכלך"

התוקף טען שהרופא במרפאת החירום לא העניק לילדו טיפול טוב, ולכן תקף אותו, שבר את משקפיו, חנק אותו בצווארו ובעט בו | יפצה את הרופא ב-5,000 שקל

אכיפת אלימות נגד צוות רפואי. צילום: אילוסטרציה

שופט בית משפט השלום בנתניה גיא אבנון גזר השבוע עונש של שנת מאסר ועוד חצי שנה על תנאי על תושב העיר בן 35 לאחר שכינה רופא ממרפאת ביקור רופא "ערבי מלוכלך" וגם תקף אותו פיזית. בנוסף, הוטל עליו לפצות את הרופא ב-5,000 שקל.

אירוע התקיפה התרחש לפני שנה וחצי והתוקף הסביר את מעשיו בכך שהרופא לא טיפל כראוי בבנו שהיה כבן שנתיים בעת התקרית. דיווח ראשון על האירוע פורסם אמש בערוץ 12.

על פי כתב האישום, הפעוט שלא חש בטוב נבדק על ידי הרופא וזה קבע שאיננו זקוק להמשך בדיקה בחדר המיון. כעבור יומיים התרחשה התקרית: אבי הפעוט הגיע למרפאה ודרש לשוחח מיד עם הרופא, שביקש ממנו להמתין עד שיסיים לטפל במקרה קודם. האב טען שהרופא לא העניק לילדו טיפול טוב, ולכן כינה אותו "ערבי מלוכלך", תקף אותו, שבר את משקפיו, חנק אותו בצווארו ובעט בו. להגנתו טען התוקף שעקב אבחנה שגויה מצב ילדו הידרדר עד שנדרש לאשפוז של עשרה ימים.

בכתב האישום נאמר שמדובר בתקיפת עובד ציבור. האב התוקף חתם על הסדר טיעון שבו הודה במעשיו. התביעה מטעם משטרת נתניה דרשה להטיל על התוקף מאסר בפועל שבין תשעה חודשים לשנתיים. סנגורו ביקש להתחשב בנסיבות כיוון שבתקופת הקורונה איבד את פרנסתו.

נושאים קשורים:  תקיפת רופא,  חדשות,  מאסר,  גזר דין
תגובות
אנונימי/ת
27.05.2021, 18:07

מה עם המטופל שקילל רופא משפחה רוסי ואמר לו שבגלל שלא התקבל לשום התמחות הוא רק רופא משפחה ? הוא לא מקבל עונש ?

אנונימי/ת
31.05.2021, 20:21

אם זה היה הפוך, ערבי התוקף היה מקבל 7 שנים וטיפול שב\"כ. בחילה.