חדשות

ד"ר מיכל שני נבחרה לכהונה שניה כיו"ר איגוד רופאי המשפחה

במסגרת הכינוס השנתי שקיים איגוד רופאי המשפחה. בנוסף, הוענקו 6 פרסי הוקרה לרופאי משפחה מצטיינים ולמפעל חיים

פרופ' אמנון להד, ד"ר יאן מיסקין, זוכה פרס מפעל חיים מטעם האיגוד, ד"ר ערן סגל וד"ר מיכל שני, יו"ר איגוד רופאי המשפחה צילום: ליאת מנדל

שישה רופאי משפחה מצטיינים התכבדו אתמול בפרסי הוקרה – זאת במסגרת הכנס השנתי שקיים איגוד רופאי המשפחה, במרכז הקונגרסים בחיפה. בכנס השתתפו למעלה מ-400 רופאים ורופאות מכל הארץ.

בפרס המתמחה המצטיינת זכתה ד"ר נטלי לרנר מהמחלקה לרפואת משפחה במחוז ירושלים והשפלה במכבי שירותי בריאות. פרס המומחה הצעיר הוענק לד"ר תום אקסלרוד ממחוז ירושלים ב"כללית"; פרס המומחית הוותיקה הוענק לד"ר דינה הרבט, ממחוז ירושלים בכללית. שני פרסי מפעל חיים הועמקו לד"ר יאן מיסקין ממחוז ירושלים בכללית, וד"ר מיכאל קאופמן ממחוז חיפה והגליל המערבי בכללית. הפרס ע"ש ד"ר ג'קי קינג ניתן לד"ר אביאל נגר מהמחלקה לרפואת משפחה בצה"ל.

בכנס הודה מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש לקהילת רופאי המשפחה בישראל על פעילותם המאומצת של חבריה בשנה וחצי האחרונות כחלק מהמאבק בקורונה. ״אנו נמצאים עתה בירידה בתחלואה וביציאה מהגל הרביעי אבל עם עד כ-2,000 מאומתים ביום, כאשר בתי החולים עדיין עמוסים. אני מקווה שנמשיך לראות את הירידה הזאת. יחד עם זאת צריכים לראות גם איך מפיקים לקחים לקראת הגל הבא, כי אנחנו לא יודעים להגיד שלא יהיו עוד גלים".

בנוגע למאבק המתמחים אמר פרופ׳ אש: "חייבים לקצר את התורנויות שלהם, אבל התהליך חייב להיות הדרגתי. גם בגלל משאבים וגם בגלל שאנחנו רוצים לוודא שהכול יצליח. אנחנו רוצים להתחיל את התהליך בפריפריה כדי לדאוג לה - ובאופן מדורג יורחב התהליך לכל הארץ״.

ד"ר מיכל שני, משירותי בריאות כללית נבחרה בכנס לקדנציה שנייה כיושבת ראש איגוד רופאי המשפחה. כן הוענקו כמיטב המסורת גם מענקי מחקר מטעם האיגוד.

ד"ר שני אמרה בסיום הכנס: "רופאות ורופאי המשפחה מוכיחים מדי יום את חשיבותה ויכולותיה של רפואת הקהילה. הם מהווים את קו המגן של מערכת הבריאות הציבורית. רופאי המשפחה שטיפלו ב-98% מחולי הקורונה מנעו את קריסת המערכת והוכיחו שוב את תפקידם המרכזי בשמירת בריאותם של אזרחי ותושבי ישראל."

נושאים קשורים:  חדשות,  רפואת משפחה,  ד"ר מיכל שני,  ד"ר יאן מיסקין,  פרופ' נחמן אש,  מאבק המתמחים
תגובות
אנונימי/ת
14.10.2021, 20:11

מענין שכל הזוכים עובדים בכללית

אנונימי/ת
14.10.2021, 23:05

לא רק. נטלי לרנר המדהימה היא ממכבי. אך מה לעשות, עם כל הכבוד למבוטחי מכבי אך 70% מהקשישים בישראל מבוטחים בכללית והמטפלים בהם הם אנשים אפורים שרוכנים על המקלדת ונאבקים בלי תהילה בתחלואה הכבדה. ולהם , לחיילים האלמונים, הכבוד והתהילה

אנונימי/ת
15.10.2021, 10:08

לא הוגן מתן הפרסים