מחקרים

דפגליפלוזין היא התרופה היחידה לאי ספיקת לב המפחיתה תמותה ללא תלות במקטע הפליטה

התווית התרופה הורחבה לאחרונה באיחוד האירופי בכלל חולי אי ספיקת הלב ללא תלות במקטע הפליטה. הרחבת התוויה התבססה על ממצאיו של מחקר פאזה שלישית, DELIVER

אי ספיקת לב, דיאגנוזה (אילוסטרציה)

דפגליפלוזין (פורסיגה) אושרה לאחרונה באיחוד האירופי כטיפול לאי ספיקת לב ללא תלות במקטע הפליטה של חדר שמאל ובכלל זה בחולים עם מקטע פליטה ירוד מעט (HFmrEF) ומקטע פליטה שמור (HFpEF).

האישור אשר ניתן על ידי הנציבות האירופאית התבסס על ממצאים ממחקר הפאזה השלישית, DELIVER. כמו כן על תוצאותיה של אנליזה שהוגדרה מראש (pre-specified pooled analysis) שכללה את מחקר ה-DELIVER וה-DAPA-HF וביססה את מעמדה של דפגליפלוזין כתרופה הראשונה לאי ספיקת לב המפחיתה תמותה ללא תלות במקטע הפליטה.

מנה פנגלוס, מנהל בכיר בחברת אסטרהזניקה מוסר: "הרחבת ההתוויה של דפגליפלוזין לטיפול באי ספיקת לב תסמינית כרונית בספקטרום רחב של מקטע פליטה תסייע ליותר חולים להרוויח מטיפול בטוח ומומלץ על ידי הקווים המנחים. היתרון של דפגליפלוזין כטיפול מפחית תמותה משנה את הטיפול במחלות קרדיו-רנליות וממחיש את מחויבותה של חברת אסטרהזניקה לספק פתרונות חדשניים אשר יכולים לתת מענה למורכבות של אי ספיקת לב על כל סוגיה."

אי ספיקת לב היא מחלה כרונית המחמירה עם הזמן ומשפיעה על 15 מיליון אנשים באירופה. כחצי מהחולים עם אי ספיקת לב מתים תוך חמש שנים מאבחנה, ובחולים עם HFmrEF ו-HFpEF לצד הסיכוי הגבוה לתמותה, המטופלים סובלים מנטל תסמינים משמעותי ופגיעה קשה באיכות החיים.

HFmrEF ו-HFpEF אינן מאובחנות דיין מאחר והתסמינים של מחלות אלו אינם ספציפיים, ויכולים לחפוף עם מצבים רפואיים אחרים. בנוסף המטופלים הסובלים מ HFmrEF ו-HFpEF נוטים לחלות במחלות נלוות הכוללות מחלת לב אסכמית, השמנת יתר, סוכרת, יתר לחץ דם ממושך ומחלת כליות כרונית.

דפגליפלוזין אושרה לטיפול בחולי סוכרת סוג 2, חולי אי ספיקת לב עם מקטע פליטה ירוד וחולים עם מחלת כליות כרונית ביותר מ-100 מדינות בעולם ובכלל זה ארצות הברית, האיחוד האירופי, יפן וסין. לאחרונה התרופה קיבלה אישורים רגולטוריים לשימוש בחולי אי ספיקת לב ללא תלות במקטע הפליטה בבריטניה, יפן וטורקיה. הרחבת ההתוויה של דפגליפלוזין נמצאת בבחינה בארצות הברית ומדינות אחרות.

נושאים קשורים:  מחקרים,  אי ספיקת לב,  דפגליפלוזין,  מקטע פליטה חדר שמאל,  HFmrEF,  HFpEF