חדשות

עובדי קופת החולים מאוחדת הכריזו על סכסוך עבודה

העובדים דורשים הסכם שכר חדש, עם תוספות שכר משמעותיות וטוענים כי הנהלת הקופה מעכבת את המשא ומתן עימם | מחר בבוקר יושבתו כל סניפי הקופה לשעתיים | הנהלת "מאוחדת": "מדובר בהליך מורכב ומקווים שיבוא על פתרונו בקרוב"

סניף קופת חולים מאוחדת. צילום: רומן ינושבסקי/ שאטרסטוק

עובדי קופת החולים מאוחדת ישבתו מחר בשעות הבוקר (10:00-8:00). הוועד פנה להסתדרות ביום ד' והכריז על סכסוך עבודה עד שייענו דרישות שכר העובדים. לטענתם, רמת השכר שלהם נמוכה מזו של חבריהם העובדים בקופות החולים האחרות, ותוספות השכר לכלל המשק אינן מחליפות את הסכם השכר הנדרש.

הסכם השכר הקיבוצי האחרון עם עובדי "מאוחדת" נחתם לפני שנה ובדצמבר האחרון פג תוקפו. שלה ונטורה, יו"ר ועד עובדי "מאוחדת", מסרה: "לצערנו, הנהלת הקופה מתנהלת בצורה מביישת ועושה הכל כדי לעכב את המשא ומתן ולמשוך את הזמן תוך שהיא מנסה בכל כוחה למנוע מאיתנו לקבל תוספות שכר משמעותיות כפי שאין ספק שמגיע לנו.

"כחלק מההתנהלות הזו אנו מקבלים בכוונה נתונים שגויים ומעוותים במטרה להקשות עלינו לנהל את המשא ומתן בהוגנות וביעילות, ואנחנו מגלים שוב ושוב שאין בהנהלת קופת חולים מאוחדת אפילו מבוגר אחראי אחד. ההתנהלות היא פשוט חסרת תקנה, מתחת לכל ביקורת".

ונטורה הוסיפה: "בשבועות הקרובים נעלה שלב ונאיץ את המאבק כדי שגרירת הרגליים תיפסק וההסכם ייחתם במהירות הנדרשת".

הנהלת הקופה, שבה מבוטחים כ-1.2 מיליון איש, מסרה: "הנהלת הקופה מקיימת מו"מ אינטנסיבי עם נציגי ועד העובדים וההסתדרות, מתוך מטרה להגיע להסכם קיבוצי מיטבי לכל הצדדים, הסכם שאנחנו רואים בו חשיבות רבה לטובת כלל העובדים. הסכם זה הכרחי על מנת לבצע את ההתאמות הנדרשות לשוק העבודה התחרותי ולצרכיהם של העובדים. מטבע הדברים, מדובר בהליך מורכב ואנחנו מקווים שהוא יבוא על פתרונו בקרוב".

נושאים קשורים:  מאוחדת,  סכסוך עבודה,  חדשות,  עיצומים,  הסכם שכר
תגובות